Czy warto brać suplementy na włosy i paznokcie?

Nie od dziś wiadomo, że najlepszą formą wspierania wzrostu włosów i paznokci jest odpowiednio zbilansowana dieta. Niestety w życiu codziennym bardzo trudno jest utrzymać odpowiedni poziom witamin i minerałów, stąd też stale rosnąca popularność suplementów na włosy i paznokcie.

Suplementy na włosy i paznokcie – czym się wyróżniają?

Suplementy na włosy i paznokcie wyróżniają się bardzo wysoką zawartością składników odżywczych. Na szczęście w obu przypadkach składniki odżywcze pokrywają się, dzięki czemu nie musimy zażywać kilku preparatów, a całość niezbędnych składników mieści się w jednej tabletce. Dobry preparat wspierający włosy i paznokcie powinien zawierać krzemionkę (na przykład wyciąg ze skrzypu lub bambusa), aminokwasy siarkowe, cynk, biotynę, żelazo, wyciąg z pokrzywy czy witaminy z grupy B.

Czy suplementy na włosy i paznokcie naprawdę działają?

Oczywiście, że tak. Suplementy na włosy i paznokcie naprawdę działają. Choć wiele osób nadal w to nie dowierza pomimo wielu pozytywnych opinii użytkowników. Jednak to brak odpowiednich witamin i minerałów stoi za suchością i wypadaniem włosów, a także łamliwością paznokci. Bardzo często przyczyną wypadania włosów i łamliwych paznokci jest stres, aby zminimalizować jego efekt, zaleca się spożywanie witamin z grupy B. Ponadto łamliwość włosów i paznokci jest oznaką osłabienia organizmu, które bezpośrednio wynika z braku witamin i składników odżywczych. Kto w dzisiejszych czasach jest w stanie dostarczyć sobie w pożywieniu odpowiednią ilość mikro i makroelementów? Niestety w praktyce jest to bardzo trudne. Tak więc najszybszą opcją wsparcia organizmu i równocześnie poprawy kondycji włosów i paznokci są właśnie suplementy diety.

Czym powinien wyróżniać się dobry preparat na włosy i paznokcie?

Dobry preparat wspierający włosy i paznokcie powinien przede wszystkim dla naszej wygody zawierać w jednej tabletce dużą ilość witamin i minerałów. Ponadto ich obowiązkowym składnikiem powinien być cynk, selen, biotyna, ryboflawina, niacyna i jod. Oczywiście przed zakupem powinniśmy zrobić obowiązkowy ranking preparatów, sprawdzając, czy każdy z nich zawiera odpowiednią ilość poszczególnych składników odżywczych. Nie zawsze więcej, będzie oznaczało lepiej dla naszego organizmu.

Jakie suplementy wybrać?

Przede wszystkim powinniśmy się skupić na przyczynie powodującej osłabienie naszych włosów i paznokci. W przypadku, jeśli powodem jest nadmierny stres, to przy wyborze preparatu dla włosów i paznokci, powinniśmy kierować się zawartością witamin z grupy B, natomiast w przypadku, gdy chodzi nam o wzrost włosów i paznokci to głównym składnikiem preparatu powinien być cynk i selen.

W jaki jeszcze sposób można wspierać włosy i paznokcie?

Oprócz suplementu, który będzie działał od wewnątrz, warto wybrać również dobry kosmetyk, który będzie wspierał nasze włosy i paznokcie od zewnątrz. Do pielęgnacji włosów świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju wcierki, odżywki lub maski, a do paznokci odżywki w formie lakieru lub olejku do wcierania w płytkę paznokcia. Oczywiście musimy uzbroić się w cierpliwość, efekty będą widoczne po około miesiącu od początku ich stosowania. Do domowej pielęgnacji warto także zastosować produkty, które mamy w kuchni na przykład ocet jabłkowy lub oliwę. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, trzeba jedynie znaleźć produkty, które najbardziej będą nam odpowiadały.

 

Total
0
Shares
Prev
7 dowodów na to, że warto zacząć dzień od śniadania

7 dowodów na to, że warto zacząć dzień od śniadania

Śniadanie jest bardzo ważne, ponieważ dostarcza organizmowi energii i składników

Next
Rodzaje i smaki białka wegańskiego

Rodzaje i smaki białka wegańskiego

Entuzjaści diety wegańskiej powinni zadbać o dostarczenie organizmowi