Czy to już pora na kołdry zimowe Ludwika?

Wydawałoby się, że do zimy jeszcze długa droga. Jak się jednak wielu Polaków przekonało na własnej skórze, chłodne noce przyszły dużo wcześniej, niż można było się tego spodziewać. W taki czas każdy pragnie jedynie schować pod ciepłą kołdrą i pić gorącą herbatę. Jak się jednak okazuje, nie każda kołdra będzie się do tego nadawać tak samo dobrze. Na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze kołdry zimowej?

Czy to już pora na kołdry zimowe?

Temperatury nocą spadają coraz niżej, przez co koce i cienkie kołdry są już zwyczajnie niewystarczające. Nic więc dziwnego, że w tym roku kołdry zimowe przeżywają swój wyż sprzedażowy dużo wcześniej, niż zwykle. “Już pierwszy tydzień września tego roku wygenerował sprzedaż kołder zimowych przekraczającą poziom z całego września roku 2021” – mówi Małgorzata Zmuda ze sklepu internetowego Pościel To.

Wynik ten nie został spowodowany wyłączenie zimnem za oknem. Jego przyczyną stały się też ciągle rosnące ceny ogrzewania – ludzie obawiają się wielkich rachunków. Ciepła kołdra zimowa pozwoli na możliwość zmniejszenia temperatury nocą, gdyż ogrzeje ciała domowników w wystarczający sposób. Zapewni również niezwykły komfort swoją miękkością i delikatnością. Jak jednak wybrać tę, która sprawdzi się najlepiej?

Pokrycie kołdry – jakie ma znaczenie?

Każdy spotkał się z kołdrami, które potrafią sprawić, że o poranku straciliśmy więcej wody, niż przy dobrym treningu. Nadmierne pocenie spowodowane jest brakiem odpowiedniej wentylacji kołdry. Duże znaczenie ma samo pokrycie, które może blokować cyrkulację powietrza. Jak różne opcje wypadają w tym zakresie?

  • Pokrycia bawełniane – to rozwiązanie, które jest najpopularniejsze i nic w tym dziwnego. Odznacza się świetną cyrkulacją powietrza, a do tego sprawdza się u osób, które mają problemy z roztoczami. Połączenia z droższymi tkaninami mogą pozwolić na wyjątkową delikatność i elegancję.
  • Pokrycia poliestrowo-bawełniane– to połączenie, które powstało z myślą o obniżeniu ceny. Im większa ilość poliestru, tym gorzej, gdyż nie przepuszcza on powietrza, co może doprowadzić do przegrzania.
  • Pokrycia bambusowe– opcja idealna dla osób pragnących zachować najwyższy poziom higieny snu. Dodatek bambusu do bawełny sprawia, że pokrycie otrzymuje właściwości antybakteryjne. Idealne dla alergików – https://posciel.to/koldry-antyalergiczne

Pokrycie to jednak nie wszystko – kluczem będzie odpowiednie wypełnienie. Jakie wybrać?

Jakie wypełnienie warto wybrać?

Tak samo, jak w przypadku pokryć, wypełnienie kołdry zimowej powinno być naturalne – opcje syntetyczne mają słabe właściwości izolacyjne, a do tego nie przepuszczają dobrze powietrza. Niestety, wybór nie jest wcale prosty, gdyż istnieje kilka opcji w zakresie naturalnych wypełnień. Czym się różnią?

  • Wypełnienia z puchu – tutaj można spotkać puch kaczy, jak i gęsi. Choć pierwszy nie jest złym rozwiązaniem, to jednak puch gęsi jest posiada dużo lepsze właściwości termoizolacyjne, pozwalając jednocześnie na świetną cyrkulację powietrza.
  • Wypełnienia z pierza– świetnie ogrzeją w nocy, jednak mogą powodować przepocenie. Jednocześnie wiele osób ma na nie uczulenie, przez co nie są dostępne dla wszystkich.

Niezależnie, które wypełnienie wybierzemy, warto stawiać na wysokiej jakości kołdry Ludwika. To polska marka, która specjalizuje się w tworzeniu najwyższej jakości produktów. Ich kołdry są przyjemne w dotyku, ogrzewają w każdą chłodną noc i dbają zdrowy sen.

 

 

Total
0
Shares
Prev
Kosze prezentowe ze słodyczami – ulubiony prezent łasuchów

Kosze prezentowe ze słodyczami – ulubiony prezent łasuchów

Szukasz uniwersalnego prezentu na dowolną okazję?

Next
Reklamowe breloki odblaskowe – czemu warto w nie inwestować

Reklamowe breloki odblaskowe – czemu warto w nie inwestować

Jak zwiększyć rozpoznawalność i wiarygodność własnej marki?