Śniadaniowy Rekord!

27.08.2015

Jak zachęcić uczniów do jedzenia śniadania? Sposobów jest wiele. Jednym z nich może być udział dzieci w próbie pobicia rekordu w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. W roku szkolnym 2014/2015 szkoły podstawowe z całej Polski zgłosiły się do tego wydarzenia. Uczniowie klas 0-3 przekonali się, że lekcja gotowania zdrowego śniadania może być pełna emocji i niezapomnianych wrażeń. Choć ubiegłoroczna próba nie zakończyła się sukcesem, to szkoły nie zniechęcają się i z jeszcze większą energią oraz zapałem chcą przystąpić do kolejnego śniadaniowego wyzwania. Kolejna próba pobicia rekordu odbędzie się 6 listopada br. w ramach programu Śniadanie Daje Moc, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia.

7 listopada 2014 roku szkoły podstawowe w całej Polsce próbowały pobić Rekord Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Mali kucharze wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowali wiele smacznych i zdrowych potraw. Ta niezwykła forma edukacji nauczyła ich nowych umiejętności, poszerzyła ich wiedzę, a także dała wiele radości. Choć za pierwszym razem nie udało się pobić rekordu, to zabawa trwa nadal. Przed polskimi uczniami druga szansa, aby pokazać całemu światu, że są najlepsi.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz uczniom za zainteresowanie i liczny udział w próbie pobicia Rekordu Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, z jakim zaangażowaniem i entuzjazmem polskie szkoły przystąpiły do tego wydarzenia. Wierzymy, że w tym roku będzie podobnie i w listopadzie polscy uczniowie osiągną tak wysoki wynik, że zostanie on wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa – mówi Ewa Gayny, przedstawicielka Partnerstwa dla Zdrowia.

Ogólnopolska próba pobicia Rekordu Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania odbędzie się 6. listopada br. w Dniu Śniadanie Daje Moc. Rekord zostanie pobity,jeśli
w wydarzeniu weźmie udział ponad 4613 uczestników. Aby przystąpić do próby wystarczy uzupełniony formularz zgłoszeniowy przesłać na adres e-mail:
sniadaniedajemoc@gardenofwords.pl Szkoły, które zgłoszą się do 15 września 2015 będą mogły wziąć udział w Rywalizacji o Grant i wygrać nagrodę pieniężną, którą wykorzystają na dofinansowanie wydarzenia.  

Szczegóły dotyczące próby pobicia Rekordu Guinnessa oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej programu: www.sniadaniedajemoc.pl

Ogólnopolski Rekord Guinnessa 2014 – fotorelacja

Śniadanie Daje Moc 2

4

56

 

Zapraszamy szkoły do zgłoszenia się do programu Śniadanie Daje Moc oraz do udziału w śniadaniowym Rekordzie Guinnessa!